Hotel Gracery Asakusa
Huoneluokat ja hinnat
Kartta
Sensoji-temppeli ja TOKYO SKYTREE sijaitsevat 5 minuutin ajomatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 4,7 km:n päässä kohteesta Tokyo Dome ja 5,9 km:n päässä kohteesta Tokion keisarillinen palatsi.
Hotellivarustus
Seuraavat palvelut ovat saatavilla: ilmainen langaton internetyhteys ja myyntiautomaatti.
Hotellivarustus
- Hissi
- Huoneita: 125
- Aamiaismahdollisuus lisämaksusta
- Pyykinpesutilat
- Tallelokero vastaanotossa
- Monikielinen henkilöstö
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
- Kuivapesula/pesula
- Määrätyt tupakointialueet
- Ilmainen langaton internetyhteys
- Rakennusvuosi –2018
- Ravintoloita: 1
- Määrätyt tupakointialueet (sakkorangaistus)
- Matkatavarasäilytys
- Myyntiautomaatti
- Etäisyys majoitusliikkeestä (ft)525
- Etäisyys majoitusliikkeestä (metriä)160
- Pääsy pyörätuolilla (mahdollisesti rajoitetusti)
- Pyörätuolille sopiva tie hissille
- Rekisteröintitiski, johon on pääsy pyörätuolilla
- Pyörätuoleja saatavilla majoitusliikkeessä
Huonevarustus
- Televisio
- Jääkaappi
- Päivittäinen siivous
- Puhelin
- Oma kylpyhuone
- Ilmaiset kosmetiikkatuotteet
- Hiustenkuivaaja
- Silitysrauta jalauta
- Tallelokero huoneessa
- Huoneessa ilmanvaihtojärjestelmä (ilmastointi)
- Korkealuokkaiset vuodevaatteet
- Ilmainen pullovesi
- Bidee
- Tohvelit
- Erillinen kylpyamme ja suihku
- Kaapelikanavat
- Ilmainen langaton internetyhteys
- Untuvapeite
- Huoneessa ilmanvaihtojärjestelmä (lämmitys)
- Pyyhkeet tarjotaan käyttöön
- Lakanat tarjotaan käyttöön
Hotellin varausehdot & Hotellin ohje
Hotel Gracery Asakusa
- Hotellin varausehdot
- Check-In: 14.00 - 0.00
- Check-Out: 11.00
- Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18
- Lemmikit
- Lemmikkieläimet kielletty
- Vain palveluseläimet ovat sallittuja
- Palveluseläimiin ei sovelleta maksuja/rajoituksia
- Maksutavat
- American Express
- Diners Club
- JCB International
- Mastercard
- Visa
- Käteismaksu ei ole mahdollista
- Pankkikortteja ei hyväksytä
- Sekalainen
- Vara-/lisävuoteita ei ole saatavilla
- Vauvansänkyjä ei ole saatavilla
- Kuvaus
- Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
- Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
- Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
- Spring Breakin aikana majoituspaikka on tarkoitettu vain vähintään 18 vuoden ikäisille asiakkaille
- Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
- Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
- Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
- Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
- Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
- Maksu buffetaamiaisesta: noin 2200 JPY per henkilö
- Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
Sensoji-temppeli ja TOKYO SKYTREE sijaitsevat 5 minuutin ajomatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 4,7 km:n päässä kohteesta Tokyo Dome ja 5,9 km:n päässä kohteesta Tokion keisarillinen palatsi.
Kaikkien 125 huoneen varusteluun kuuluu jääkaappi. Varusteluun kuuluu sänky, jossa on untuvapeitot ja ylelliset vuodevaatteet. Mukavuuksiin kuuluu kaapelikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu erillinen kylpyamme ja suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja bidee.
Seuraavat palvelut ovat saatavilla: ilmainen langaton internetyhteys ja myyntiautomaatti.
Hotel Gracery Asakusa tarjoaa asiakkailleen ravintolan. Maksullinen buffetaamiainen tarjotaan päivittäin klo 7.00–10.00.
Käytössäsi on kuivapesula-/pesulapalvelut, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja kielitaitoinen henkilökunta.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään aukioloaikojen jälkeen. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja. 0–5-vuotiaiden lasten aamiaisista veloitetaan lisämakuja, jos lapset käyttävät huoneessa valmiiksi olevia vuodevaatteita.
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
Muita suosittuja hotelleja Tokio
{title}
{tag} {traking}- {basetext} {base-taxes}
- {baseprice}
- {totaltext} {total-taxes}
- {totalprice}





























































