Dorint City-Hotel Salzburg
Huoneluokat ja hinnat
Kartta
Dorint City-Hotel Salzburg sijaitsee keskustassa, ja Schloss Mirabell ja Salzburgin joulumarkkinat 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 0,8 km:n päässä kohteesta Kapuzinerberg ja 0,8 km:n päässä kohteesta Linzer Gasse -katu.
Hotellivarustus
Hotellin tarjoamiin harrastuksiin/mukavuuksiin kuuluu kuntoklubi, sauna ja vuokrattavat polkupyörät. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja televisio yleisissä tiloissa.
Hotellivarustus
- Hissi
- Kuntoilutilat
- Concierge-palvelut
- Huoneita: 139
- Kerroksia: 4
- Konferenssitilat
- Kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa
- Aamiaismahdollisuus lisämaksusta
- Pyykinpesutilat
- Televisio julkisissa tiloissa
- Puutarha
- Kuntokeskus
- Tallelokero vastaanotossa
- Monikielinen henkilöstö
- Ilmaiset sanomalehdet aulassa
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
- Ovimies/pikkolo
- Kuivapesula/pesula
- Sauna
- Savuton majoitusliike
- Kiertoajelu- ja lippupalvelut
- Ilmainen langaton internetyhteys
- Rakennusvuosi –1988
- Ravintoloita: 1
- Konferenssitilojen koko (jalkaa): 2530
- Konferenssitilojen koko (metriä): 235
- Kokoushuoneita: 5
- Pysäköinti (rajoitetusti)
- Maksullinen pysäköinti
- Tietokoneasema
- Baareja/loungeja: 1
- Matkatavarasäilytys
- Designer-myymälöitä kohteessa
- Ostoskeskus kohteessa
- Taidegalleria kohteessa
- Juhlasali
- Pyörätuolille sopiva tie hissille
Huonevarustus
- Huonepalvelu (määrättyinä aikoina)
- Televisio
- Minibaari
- Kahvin-/vedenkeitin
- Päivittäinen siivous
- Puhelin
- Oma kylpyhuone
- Ilmaiset kosmetiikkatuotteet
- Hiustenkuivaaja
- Tallelokero huoneessa
- Työpöytä
- Huoneessa ilmanvaihtojärjestelmä (ilmastointi)
- Äänieristetyt huoneet
- Ilmainen pullovesi
- Sisäänpääsy ulkoisten käytävien kautta
- Pimennysverhot
- Satelliittikanavat
- Taulutelevisio
- Ilmainen langaton internetyhteys
- Ilmainen kiinteä internetyhteys
- Kylpyamme tai suihku
- Saatavilla yhdistettyjä/vierekkäisiä huoneita
- Ilmaiset vauvansängyt
- Vedenkeitin
- Pyyhkeet tarjotaan käyttöön
- Lakanat tarjotaan käyttöön
- Siivouspalvelu tilauksesta
- Saippuaa
- Shampoota
- WC-paperia
- Paikallisia karttoja
- Opaskirjoja tai suosituksia
- Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
Hotellin varausehdot & Hotellin ohje
Dorint City-Hotel Salzburg
- Hotellin varausehdot
- Check-In: 15.00 - 0.00
- Check-Out: 12.00
- Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18
- Lemmikit
- Lemmikkieläimet sallittu
- Lemmikkieläinten enimmäismäärä per huone: 1
- Vain palveluseläimet ovat sallittuja
- Palveluseläimiin ei sovelleta maksuja/rajoituksia
- Maksutavat
- American Express
- Diners Club
- Discover
- JCB International
- Mastercard
- Visa
- Käteinen
- Pankkikortit
- Sekalainen
- Vauvansänkyjä ei ole saatavilla
- Pysäköinnin korkeusrajoituksia
- Kuvaus
- Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
- Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
- Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
- Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
- Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
- Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
- Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
- Lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
- Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
- Majoituspaikassa on tarjolla yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita, joiden saatavuus on rajoitettua. Niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta.
- Lemmikkejä saa tuoda vain tiettyihin huoneisiin, ja myös muita lemmikkejä koskevia rajoituksia sovelletaan (saat lisätietoja lemmikeistä veloitettavista maksuista lisämaksuja koskevasta osiosta). Asiakkaat voivat pyytää tällaista huonetta ottamalla yhteyttä suoraan majoituspaikkaan käyttämällä varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
- Pysäköintialueella on korkeusrajoituksia.
- Kaupungin perimä vero: 3.55 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 15 vuotta vanhoilta lapsilta.
- Maksu buffetaamiaisesta: noin 23 EUR per henkilö
- Omatoiminen pysäköinti: 19 EUR per yö
- Lemmikit: 20 EUR per lemmikki per yö
- Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
- Aikainen sisäänkirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 30.00 EUR
- Myöhäinen uloskirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 40 EUR
Dorint City-Hotel Salzburg sijaitsee keskustassa, ja Schloss Mirabell ja Salzburgin joulumarkkinat 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 0,8 km:n päässä kohteesta Kapuzinerberg ja 0,8 km:n päässä kohteesta Linzer Gasse -katu.
Kaikkien 139 huoneen varusteluun kuuluu minibaari ja taulutelevisio. Käytössäsi on satelliittikanavat ja ilmainen internetyhteys (langaton ja kiinteä). Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu kylpyamme tai suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Varusteluun kuuluu puhelin, tallelokero ja työpöytä.
Hotellin tarjoamiin harrastuksiin/mukavuuksiin kuuluu kuntoklubi, sauna ja vuokrattavat polkupyörät. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja televisio yleisissä tiloissa.
Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen ravintolan. Palveluihin kuuluu myös huonepalvelu (rajoitettuina aikoina). Baarissa voit nauttia raikasta juotavaa. Maksullinen buffetaamiainen tarjotaan päivittäin klo 6.30–10.00.
Käytössäsi on tietokonepiste, ilmaiset sanomalehdet aulassa ja kuivapesula-/pesulapalvelut. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen 235 neliömetriä kokoustiloja, joihin kuuluu konferenssitila ja 5 kokoushuonetta. Palveluihin kuuluu maksullinen omatoiminen pysäköinti.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
Muita suosittuja hotelleja Salzburg
{title}
{tag} {traking}- {basetext} {base-taxes}
- {baseprice}
- {totaltext} {total-taxes}
- {totalprice}